Čas iz historije jezika u Zemaljskom muzeju

Prema nastavnom planu i programu za šesti razred devetogodišnjeg osnovnoškolskog obrazovanja, sa učenicima obrađujemo razvoj standardnog (književnog) jezika, zatim pisma u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku (glagoljicu, ćirilicu, bosančicu, begovicu, latinicu, arebicu), izučavamo pisane spomenike bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika, prve rječnike, gramatike itd.
Da bi učenici što jasnije shvatili i vizuelno zapamtili ono o čemu uče, 1. februara 2018. godine, sa predmetnom nastavnicom, Selmom Kapić, obišli su značajne historijske znamenitosti koje se, na našu sreću, čuvaju u Zemaljskom muzeju.
Toga dana Zemaljski muzej slavio je 130. rođendan, pa smo imali priliku da osnažimo, podržimo i proslavimo rad ove značajne kulturno-historijske institucije.