Dan maternjeg jezika u našoj školi

Međunarodni dan maternjeg jezika redovno obilježavaju zemlje članice UNESCO-a kako bi promovirale jezičnu i kulturnu raznolikost, te multilingvizam.
Ove godine u našoj školi, kroz kviz takmičenje, učenici 4. a, 4. b, 4.c i 4. d sa svojim učiteljicama i podrškom drugara Lane i Maka Ikonić iz 6. c, te nastavnicama maternjeg jezika Eminom Dautbašić i Selmom Kapić, obilježili su Dan maternjeg jezika, upoznali se sa historijom nastanka našeg jezika i pokazali zavidan nivo znanja iz gramatike, pravopisa, književnosti i medijske kulture.
Tom prilikom svim učesnicima ove manifestacije škola je podijelila i diplome u znak zahvalnosti za dati doprinos u realizaciji ove manifestacije i pokazanog visokog nivoa znanja.

Sretan Međunarodni dan maternjeg jezika!