Humanitarna akcija odjeljenja 5.b

Učenici odjeljenja 5.b naše škole još jednom su pokazali da su veliki humanisti.

Vođeni pričom, koju im je ispričala učiteljica Mirela Suljević o djevojčici koja napuštena od svojih roditelja s nanom živi u veoma teškim uslovima, odmah su nesebično i radosno napunili kutije slatkišima, školskim priborom, odjećom, igračkama i svim onim što jedno dijete želi imati. Njihova čista srca i vrijedne ruke napisale su prekrasne poruke za ovu djevojčicu. Akciju je pomogla i podržala i naša pedagogica Daniela Božinović i Volonterska sekcija.
Za dva dana sve je bilo spremno i 31.10. 2016. učenici sa učiteljicom i pedagogicom škole susreli su se sa djevojčicom u školi koju ona pohađa. Njena učiteljica imala je samo riječi hvale za ovo prekrasno dijete.

Učenici su uručili djevojčici poklone, a njenoj nani novac koji su prikupili roditelji učenika 5.b.

Kažu da će i dalje biti humani i srcem osjećati za one kojima je pomoć potrebna.