JU OŠ „ ISAK SAMOKOVLIJA „ KAO PRIMJER REALIZACIJE DOBRE PRAKSE U OBRAZOVANJU

Škola „Isak Samokovlija“ jedna je od devet bosanskohercegovačkih škola kojima je Fond otvoreno društvo BiH odobrio finansiranje projekta na osnovu poziva „Dobre prakse u obrazovanju“. Među 103 prijavljena projekta FOD BiH je izabrao projekat naše škole pod nazivom „Nasilje ne živi ovdje –pozitivnom disciplinom i restitucijom do prevencije asocijalnih oblika ponašanja“, prepoznavši ga kao primjer inovativne odgojno – obrazovne prakse u školi. Projekat je nastao na osnovu ideje VD direktorice Mirsade Jaganjac i projektnog tima nastavnika škole.

U sklopu projekta realizovat će se edukacije nastavnika, učenika i roditelja učenika škole, u cilju razvijanja vještina bitnih za prevenciju asocijalnih oblika ponašanja te postizanja pozitivne discipline u školi. Realizacija projekta je započeta u augustu 2016. godine a završit će u maju 2017. godine. Naša škola je uzevši učešće u ovom projektu promovisana kao jedna od odgojno-obrazovnih institucija sa primjerom inovativne prakse.