Naša škola i Dan ružičastih majica

Zadnjeg dana u februaru oko osamdeset učenika četvrtih razreda zajedno sa svojim učiteljicama Nađom Šteta, Alisom Pleho, Ajkom Karić i Eldinom Dizdar, učestvovali su na edukativno zabavnoj manifestaciji Dan ružičastih majica. Ovaj glamurozni događaj imao je za cilj promovisati Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja sa važnom porukom „Trend je biti friend „. Naša škola se ovom prilikom predstavila brojnim aktivnostima: crtežima koje promovišu nenasilno ponašanje, transparentima, brojnim intervjuima koje su naši učenici izjavili medijima i predstavnicima NVO sektora a koji promovišu nenasilje među djecom. Učenica 4. b razreda, talentovana Ismihan Mešić je učešćem u zabavnom dijelu manifestacije ponosno školu predstavila violinskom izvedbom Mocartove Koncartine i Mazurke. Bilo je tu i nagrada za naše učenike. Sve u svemu provod i učenje onako kako samo mi to znamo.