Naši učenici podržali projekat „Postani kum/a SOS porodica“

U susret obilježavanja Dječije nedjelje, a kao jedna od aktivnosti volonterske sekcije JU OŠ “Isak Samokovlija“ u okviru projekta „Volontiranje je cool!“ odlučili smo podržati projekat „Budi kum/a SOS porodica“ sa ciljem da osiguramo „Topli dom za svako dijete“.
U okviru projektnih aktivnosti sa učenicima od I – IX razreda, u periodu od 02.10. – 06.10.2017. godine, realizovali smo Dane volonterizma, a prikupljena sredstva donirali SOS – Dječijim selima BiH.
Posjeta predstavnika volonterske i novinarske sekcije naše škole SOS Dječijem selu Sarajevo realizovana je 10.10.2017. godine u pratnji koordinatora projekta. Tom prilikom uručena je i potvrda o uplaćenoj novčanoj donaciji.
U razgovoru sa pedagogicom ispred SOS Dječijeg sela Sarajevo saznali smo više o porodičnom modelu brige, te o svakodnevnici jedne SOS porodice u SOS – Dječijim selima BiH.
Nadamo se da će ovaj mali gest učenika naše škole prepoznati i druge škole, te na isti način podržati rad SOS Dječijih sela BiH.
„ Nije važno činiti velike stvari već male stvari s velikim srcem.“