Obilježen Međunarodni dan Downovog sindroma

Učenici naše škole učestvovali su u obilježavanju Međunarodnog dana Downovog sindroma.
Međunarodni dan Downovog sindroma obilježava se 21. marta, a taj datum je izabran namjerno kako bi označio jedinstvenost Downovog sindroma u utrostručenju 21. hromosoma u ljudskom tijelu. Downov sindrom je genetski poremećaj koji je uzrokovan prisutnošću jednog hromosoma viška, a ime „Down“ potiče od imena engleskog ljekara Johna Langdona Downa koji je 1866. prvi opisao taj sindrom.
Učenici su oduševljeno učestvovali u fotografisanju sa šarenim čarapicama koje označavaju simbolično prihvaćanje različitosti među ljudima.