Obilježena deveta godišnjica od ubistva sarajevskog srednjoškolca Denisa Mrnjavca

Dana, 06.02.2017. godine navršava se devet godina od ubistva Denisa Mrnjavca.
Članovi novinarske sekcije JU OŠ “Isak Samokovlija“ u pratnji socijalne radnice škole su polaganjem cvijeća na tramvajskoj stanici „Tehnička škola“ u pravcu Ilidže, pokazali da nismo zaboravili Denisa… i da tražimo pravdu za sve one koji je još nisu dobili.
Podsjećanja radi, Denis Mrnjavac je pri povratku iz škole kući, bez ikakvog povoda, brutalno pretučen, nakon toga zboden nožem u prepunom tramvaju, usljed čega je, od zadobijenih povreda i rana preminuo 06.02.2008. godine.
Denis je postao sinonim za nasilje nad djecom koje se provodi po ulicama našeg grada. Nasilje nema naciju i vjeru. Nasilje nema dob, godine, spol, svrhu, niti cilj.
Niko nije pošteđen, niko nije siguran i niko nije imun na nasilje. Samo je pitanje vremena, prilike i okolnosti. Nasilnici su među nama. Čekaju!
„Želim da se moj Denis nikada nikome ne dogodi i da svako dijete ima osnovno pravo, ono na život”, poručila je majka dječaka, gospođa Ana Mrnjavac.
Sjećanjem na Denisa i učenici naše škole šalju poruku: NE nasilju i delinkvenciji!