Održano takmičenje iz kulturno-umjetničkog stvaralaštva

U prostorijama Javne ustanove Centar za kulturu Sarajevo u utorak i srijedu, 11. i 12. aprila 2017. godine održano je takmičenje iz kulturno-umjetničkog stvaralaštva učenika 11 osnovnih škola sa područja sarajevske općine Centar.
Prvog dana takmičenja bili su nastupi folklora i modernog plesa.
Iz oblasti folklora najbolji su bili učenici naše škole sa izvedbom „Pokraj grada Sarajeva“.
Drugog dana takmičenja takmičari su prezentirali svoje umijeće iz tri oblasti – instrumentalne muzike, dramskog prikaza i horskog pjevanja.
U oblasti instrumentalne muzike naša škola osvojila je treće mjesto, a kod nastupa horova učenici naše škole bili su drugi.
Čestitamo učenicima i nastavnici Nizami Aliustić na postignutim rezultatima.