Vijesti

U našoj decembarskoj posjeti EDUS-u članovi volonterske sekcije JU OŠ “Isak Samokovlija” došli su na ideju da pokrenu jednu zajedničku akciju za drugare u EDUS-u pod nazivom “Poklanjam ti bajku”!
U okviru projektnih aktivnosti učenici naše škole sakupljali su knjige bajki, edukativne materijale, slikovnice i slično za drugare u EDUS-u!
EDUS je ključni servis za ranu intervenciju i prvi u našoj zemlji za poremećaje autističnog spektra (ASD) .
U petak, 31.3.2017. godine članovi volonterske i novinarske sekcije u pratnji pedagogice Mirsade Jaganjac i socijalne radnice Admire Hrelja posjetili su EDUS i drugarima poklonili edukativne materijale.
Ovo je naš mali doprinos u obilježavanju 02.aprila – Svjetskog dana svjesnosti o autizmu!