Posjeta Multimedijalnom centru Mak, povodom obilježavanja Mađunarodnog dana pismenosti

U petak, 07. septembra, učenici devetih razreda prisustvovali su interaktivnom predavanju u Multimedijalnom centru Bibloteke grada Sarajeva. Govornica koja je uspješno održala pažnju učenika i prisutnih bibliotekara, pričala je o biblioterapiji, odnosno liječinju bajkom i pričom. Njena duboka analiza nama dobro poznate bajke, „Ribar i ribica“, s kojom je započela predavanje, podstakla je raspravu o ulogama žrtve, progonitelja i spasioca, koje često možemo sresti u društvu. Između ostalog, naglasila je važnost obrazovanja učenika na temu emocionalne inteligencije, te prepoznavanja sopstvenih obrazaca ponašanja. Ovaj susret u prostoru Biblioteke grada Sarajeva, za učenike 9. razreda koji su prisustvovali bio je ugodno i podučavajuće iskustvo.