Povodom Dana Evrope: Učenici naše škole odali počast ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva

U okviru obilježavanja Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva i Dana pobjede nad fašizmom na Trgu djece Sarajeva je 9.5.2017. godine, održana manifestacija pod nazivom „A bili su samo djeca“.
Nekoliko stotina učenika sarajevskih srednjih i osnovnih škola odalo je počast ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva. Manifestaciji su prisustvovale brojne delegacije kao i članovi porodica naših najmlađih sugrađana čije je djetinjstvo naglo i surovo prekinuto.
Pjevajući pjesme o djetinjstvu, boli, ratu i miru, učenici su odali počast 1.601 ubijenom djetetu glavnog grada BiH čija su imena napisana u okviru spomen-obilježja.