Projekat „Jesi li za Basket“

U okviru programa aktivnosti obilježavanja Dana Općine Centar Udruženje građana za promociju i razvoj sporta u saradnji sa Općinom Centar realizuje projekat „Jesi li za Basket“. Cilj projekta je promocija i razvoj košarkaškog sporta.
Košarkaška lopta „Jedna lopta za sve“ u četvrtak, 04.05.2017. godine u 11 sati dodijeljena je i našim učenicima od strane učenika JU OŠ “Hasan Kikić“. Nakon preuzimanja lopte, učenici će loptu zadržati u posjedu 24 sata, a nakon toga uz prisustvo delegacije općinskog rukovodstva, predstavnika udruženja „Jesi li za basket“ predati učenicima JU OŠ „Hasan Kaimija“.
Učenici koji budu imali loptu u posjedu, istu će donijeti i predati kapitenu reprezentacije BiH za košarkaše u kolicima.
Kao završna aktivnost ovog projekta planirana je revijalno – humanitarna utakmica između košarkaških veterana i košarkaške reprezentacije Općine Centar 09.05.2017. godine u 19 sati u dvorani D1 Centra „Skenderija“.