Projekat: “Zajedno za inkluzivno i nediskriminatorno obrazovanje romske djece na Kantonu Sarajevo”

Dana 5.12.2014. godine, naša škola učestvovala je u projektu: ZAJEDNO ZA INKLUZIVNO I NEDISKRIMINATORNO OBRAZOVANJE ROMSKE DJECE U KANTONU SARAJEVO.
Sveukupni cilj projekta je povećati pristup i kvalitet obrazovanja romske djece u osnovnim školama KS i postaviti dugoročni osnov za kreiranje inkluzivnog i nediskriminatornog obrazovanja za svako romsko dijete. Našim učešćem željeli smo doprinijeti suzbijanju diskriminacije i povećanje inkluzije romske djece u osnovnim školama.
Na takmičenju učenika osnovnih škola, deset najboljih radova učenika, bilo je nagrađeno prigodnim knjigama. Učenik naše škole dobio je nagradu i njegov rad se našao među 10 najboljih radova u Kantonu Sarajevo, među najmanje 500 učenika iz deset osnovnih škola koje su učestvovale u projektu.
Riječ je o učeniku sedmog razreda Filipu Hadžiahmetović, koji je član Literarne sekcije, voditelj nastavnica Nevzeta Doljančić.