”Čas lektire na drugačiji način”

U okviru obilježavanja Oktobarskog mjeseca knjige u utorak, 24.10.2017. i srijedu, 25.10.2017. godine, bibliotekarka naše škole u saradnji sa nastavnicom BHS jezika i književnosti, Eminom Dautbašić, učestvovala je u realizaciji časa obrade lektire “Sretni kraljević i druge priče” Oskara Vajlda, te je prisustvovala času obrade pripovijetke “Jablan” Petra Kočića.
Dokaz kako je školska biblioteka prije svega, saradnički projekat cijele školske zajednice, potvrdili smo i ovog Oktobarskog mjeseca knjige ovom saradnjom. Priprema i realizacija ovih časova imali su za cilj poticanje učenika na čitanje školske lektire kao i jednog novog, osvježenog pristupa obradi lektire. U narednom periodu, planirana je kontinuirana saradnja biblioteke sa nastavnicima BHS jezika i književnosti.