Realizacija prijekta „Eko škola kao način življenja“

U sklopu ekološkog projekta „Eko škola kao način življenja“, koji je finansirala Općina Centar realizovana je saradnja Srednje škole metalskih zanimanja i naše škole.
Naime, učenici i profesori su na časovima praktične nastave napravili šest novih kanti za otpad. Uz prisustvo medija, te nastavnika i učenika obje škole, kante nam je uručio direktor Srednje škole metalskih zanimanja, uz riječi da je veoma zadovoljan što je naša škola prepoznala rad i zalaganje njihovih učenika. Kante su postavljene u dvorištu naše škole i imaju za cilj i dalje razvijati ekološku svijest naših učenika.