Roditelji kao učesnici, a ne posmatrači u odgoju i obrazovanju

U sklopu tradicionalnog obilježavanja Dana roditelja, u našoj školi je 9. maja održana radionica za roditelje predstavnike Vijeća roditelja i nastavnike /ce pod nazivom „Roditelji kao učesnici, a ne posmatrači u odgoju i obrazovanju ” . Radionica je održana u dva termina: za grupu roditelja i nastavnika/ca od 1. do 5. razreda koju je fasilitirala profesorica Eldina Dizdar, te za grupu roditelja i nastavnika/ca od 6.do 9. razreda koju je vodila pedagogica Mirsada Jaganjac.
Prema razvojnom planu škole u sklopu Indeksa inkluzivnosti roditelji su istakli značaj zajedničkog rada i saradnje nastavnika i roditelja po pitanju razvoja partnerstva između ova dva važna faktora u obrazovnom sistemu. Ishodi radionica su kvalitetni zaključci koji će se u narednom periodu realizirati.