Učenici 9. razreda posjetili Noć istraživača

U petak 29.9.2017. godine učenici 9. razreda, u pratnji nastavnica Marine Mešanović, Amre Šoto, Seide tanjaš i Medine Aldžić te nastavnika Alena Podgorice, posjetili su noć istraživača.

Evropska noć istraživača je evropski događaj koji je pokrenula Evropska komisija 2005. godine. Cilj Noći istraživača je da zbliži građanstvo i istraživače jednom godišnje, zadnjeg petka u septembru, pružajući nam alternativu za uobičajeni izlazak petkom, promovišući nauku u večernjim časovima raznim aktivnostima. Težište je na predstavljanju istraživača u opuštenoj i prijateljskoj atmosferi, isticanju pozitivnog uticaja istraživača na svakodnevni život građana te promovisanju karijere istraživača, posebno kod mladih pod sloganom: “Istraživači su među nama!”