Učenici naše škole dobili svoj botanički kutak

U srijedu, 17. aprila, učenici naše škole zajedno s načelnikom Općine Centar Nedžadom Ajnadžić, direktoricom Nevzetom Doljančić, nastavnim osobljem:  Jelenom Nanić  i Jasminom Alečković, koje vode ekološku sekciju učenika od prvog do petog razreda,  kao i sa  članovima eko sekcije počeli su sa uređenjem “botaničkog kutka” koji se nalazi u Ulici Franca Lehara na Marijin dvoru.

Ovim činom su učenici naše škole dobili svoj “botanički kutak” kao treća škola u Centru poslije osnovnih škola „Nafija Sarajlić“ i „Hasan Kaimija“. Naši učenici su vrijedno sadili sadnice sezonskog cvijeća i drveća.

Cilj projekta je edukacija i učešće djece u očuvanju okoliša počevši od najbližeg okruženja. Odlukom općinskog načelnika svakoj školi je dodijeljen dio zelene površine koja im je geografski najbliža kako bi je čistili i održavali i sadili nove vrste sadnica.