Članovi novinarske sekcije posjetili 3DownPrint

U susret obilježavanja 21.marta – Međunarodnog dana svjesnosti o Down Sindromu članovi novinarske sekcije u pratnji socijalne radnice naše škole posjetili su 3DownŠtampariju – 3DownPrint gdje nas je srdačno ugostila direktorica Amra Krvavac.
3DownPrint je društveno preduzeće za podršku aktivnostima Udruženja za Život Down sindromom FBiH i profesionalno usavršavanje mladih sa Down sindromom.
3DownPrint Klub je mjesto gdje mladi s Down sindromom i njihovi vršnjaci stiču radne vještine na inovativan i kreativan način, koristeći 3D print tehnologiju. Sve se to dešava pod budnim okom i moderiranjem grafičkih dizajnera.
Predstavnike novinarske sekcije naše škole oduševila je priča o prevazilaženju straha jedne djevojčice od osa, ali i 3D print ose sa kojom se kasnije ta ista djevojčica igrala.

„Sami možemo tako malo, zajedno možemo učiniti mnogo.“
Helen Keller