„Volontiranje je cool!“ – Osnovci u BiH prepoznali značaj volontiranja

Dana, 22.03.2018. godine, Centar za razvoj omladinskog aktivizma CROA je u Parlamentarnoj skupštini BiH svečano dodijelio volonterske potvrde učenicima/volonterima, zahvalnice nastavnicima i koordinatorima projekta, kao i zahvalnice prijateljima sponzorima projekta “Volontiranje je cool!”.

Volonteri iz 43 osnovne škole iz raznih dijelova BiH okupljeni oko projekta “Volontiranje je cool” uložili su u prošloj godini oko 100 hiljada volonterskih sati rada u lokalnoj zajednici, a krunisano je to dodjelom potvrda o volontiranju na svečanosti u Sarajevu.
Učenici naše škole u okviru projekta „Volontiranje je cool!“ realizovali su slijedeće aktivnosti:
1. „POKLANJAM TI BAJKU“ za drugare u Edukativnom centru „EDUS“
2. „POSTANI KUM/KUMA SOS PORODICA“
3. POSJETA KJU “GERONTOLOŠKI CENTAR” SARAJEVO

Projekat “Volontiranje je cool” počeo je s realizacijom 2011. godine, a namijenjen je učenicima osnovnih škola s ciljem poticanja na volonterizam i odgovornost u zajednici.