Naši učenici prvi na općinskom takmičenju iz tehničke kulture

Osnovna škola „Šip“ bila je domaćin održanog općinskog takmičenja učenika iz tehničke kulture u petak 12.4.2024. godine.

Ekipe škola činili su najbolje plasirani učenici na školskom takmičenju i to po jedan učenik iz petih, šestih, sedmih, osmih i devetih razreda.

Takmičenje se sastojalo od teoretskog i praktičnog dijela. Testovi koji su se odnosili na teoretski dio obuhavatali su materiju iz nastave osnova tehnike i tehničke kulture, dok se izrada praktičnog rada realizirala prema tehničkom crtežu koji je dodijeljen na dan takmičenja.

Konačni zbirni rezultati, koje čine teoretski i praktični rad: Prvo mjesto osvojila je naša škola!

Čestitamo učenicima takmičarima, kao i nastavnicama Amri Šoto i Zerini Dragolj na izuzetnom uspjehu!