Obilježen Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva

Na Trgu djece Sarajeva danas je održana manifestacija povodom obilježavanja Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva za vrijeme opsade od 1992. do 1995. godine.
U okviru obilježavanja Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva upriličen je prigodan performans u kojem su učestvovali književnik Benjamin Isović i hor 1601 mališana, među kojima su bili i učenici naše škole, koji su izveli numere „Bella Ciao“, „Sarajevo će biti, sve drugo će proći“ i „Padaj silo i nepravdo“.

Prema zvaničnim podacima 1.601 dijete je stradalo tokom četiri godine opsade Sarajeva (1992.-1995.), glavnog grada BiH.

Hvala svim učesnicima, nastavnicima u pratnji Sokolović Adisi, Batinić Dženiti, Efendić Azemi, Hasanović Nedimu i nastavnici Aliustić Nizami koja ih je pripremala za ovaj nastup.