Održano Općinsko takmičenje iz matematike

U prostorijama Osnovne škole „Šip“ održano je Općinsko takmičenje učenika iz matematike. Takmičili su se učenici šestih, sedmih, osmih i devetih razreda iz osnovnih škola sa područja općine Centar u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Na takmičenju su učestvovali i naši učenici, i to:

6. razred: Lamija Isović, Anida Veledar i Aid Turulja.

7. razred: Merjem Mešić, Ajla Kovačević i Benjamin Krečo.

8. razred: Harun Memić, Lamah Čorhodžić i Emina Husić.

9. razred: Andi Burzić, Hanan Hodžić i Kerim Memić.

U pojedinačnoj konkurenciji učenika šestih razreda 3. mjesto osvojila je Lamija Isović.

Najbolja među učenicima sedmih razreda bila je Merjem Mešić.

Među učenicima osmih razreda 1. mjesto osvojio je Harun Memić.

U kategoriji devetih razreda 3. mjesto je osvojio Andi Burzić.

U ekipnoj konkurenciji među učenicima šestih razreda najbolje znanje iz matematike su pokazali učenici naše škole.

Među učenicima sedmih razreda 2. mjesto osvojila je naša škola.

Najviše bodova među učenicima osmih razreda iz matematike su osvojili naši učenici.

Od devetih razreda na 2. mjestu su učenici naše škole.

Najboljim učenicima i najuspješnijim školama pomoćnica načelnika za obrazovanje, društvene djelatnosti, kulturu i sport Lejla Dizdarević uručila je diplome, a po okončanju svih takmičenja iz znanja bit će uručene i prigodne novčane nagrade za prvoplasirane učenike.

Čestitamo učenicima, kao i nastavnicama Marini Mešanović i Emini Šabić na odličnim rezultatima!