Online priredba povodom Dana državnosti BiH

“NEKA TI DOMOVINA BUDE U SRCU, A TI DOMOVINI NA PRVOM MJESTU”.

Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine. (Rad učenice Nerme Kahrović 1.a)

Članovi horske sekcije naše škole, pod umjetničkom palicom nastavnice Nizama Aliustić, izvedbom “Bosno pjevaj”, čestitaju nam Dan državnosti.

Na temu: “Moja baština – moje naslijedstvo”, pristigao je veliki broj likovnih radova. Stručna komisija je odabrala slijedeće radove koji su nagrađeni:

Predmetna nastava:

1.Mjesto – Maša Radovanović 6.b

2.Mjesto – Merjem Pamuk 8.a

3.Mjesto – Farah Podžo 8.a

Razredna nastava:

1.Mjesto – Ishak Hadžić 4.a

2.Mjesto – Melika Sokolija 3.a

3.Mjesto – Bakir Buzar 1.a

Voditelji sekcije: nastavnici Alen Podgorica i Zejna Martinović.

Učenici devetih razreda, sa nastavnicama Emina Dautbašić, Adisom Sokolović i Zehrom Memić u okviru Dramske sekcije naše škole priredili su dokumentarni film “Mostovi Sarajeva”.

Ideja je bila da se kreira video zapis posredstvom kojega bi učenici radili na istraživanju nastanka, načina gradnje i važnih historijskih činjenica o značaju svakog mosta u gradu.

U filmu se javljaju i citati iz eseja Ive Andrića o mostovima,posebno sarajevskim, te učenici koji su recitirali stihove Izeta Sarajlića, pjesnika koji je Sarajevo ovjekovječio u svojoj poeziji.

Na konkurs za literarne radove, povodom Dana državnosti BiH, pristigao je veliki broj radova.

Evo koji radovi su nagrađeni:

Predmetna nastava:

1. Mjesto- Imad Ibrahim Bahtić 8.c

2. Mjesto – Arijana Šiljak 9.a

3. Mjesto – Fatima Lekić 6.b

Razredna nastava:

1. Mjesto – Ajan Haljevac 4.a

2. Mjesto- Sara Kahvo 4.b

3. Mjesto – Ena Brkan 4.a

Voditelji sekcije: Nastavnice Melisa Kulić i Dzenana Osmanbegović.

Članovi sekcije Klub čitalaca, zajedno sa svojim voditeljicama Ajkom Karić i Nađom Šteta, priredili su izložbu u čast obilježavanja Dana državnosti.

Učenici produženog boravka naše škole, su otpjevali pjesmu “Ne dam kamen zemlje moje”.

Članovi Dramsko-recitatorske sekcije, sa voditeljicama Sajmom Gušić-Mršo i Mirelom Suljević, priredili su recital “Bosanski trkači”.

Poruka naših najmlađih. Učenici produženog boravka.

…”Jer samo jednu domovinu imamo…”, poruka je članova Modelarske sekcije. Naše online predstavljanje završavamo fotografijom njihove postavke, koju su izradili zajedno sa voditeljicama ove sekcije Dženanom Šabanić-Hadrović i Monikom Lika.