Studijsko putovanje na Vlašić odjeljenja 3.b i 3.c

U perodu 17/18.05. 2023. godine učenici 3.b i 3.c su sa svojim učiteljicama Dženanom Šabanić- Hadrović i Jasmnom Alečković i uz pratnju i podršku direktorice Nevzete Doljančić išli na studijsko putovanje na Vlašić koje je planirano GPRŠ. U toku putovanja učenici su posjetili fabriku obuće “Kavat” i pogone tekstilne industrije “Fortitudo” u Travniku. Tako su učenici povezali teorijsku nastavu za praktičnom i upoznali se sa procesom dobijanja gotovog proizvoda od sirovine. Nakon toga učenici su posjetili Memorijalni muzej “Rodna kuća Ive Andrića” gdje ih je ljubazno osoblje upoznalo sa životom i radom našeg nobelovca. Na tom putu nije izostavljena ni lokomotiva nekadašnjeg parnog voza “Ćire” koja čuva uspomenu na nekadašnji željeznički saobraćaj. Učenici su također uživali u travničkim ćevapima i sladoledu. Na svom putu učenici su se upoznali s prirodnim ljepotama Vlašića.Putovanje je proteklo u najboljem redu. Osim što su uživali u putovanju, igri, druženju i čistom zraku učenici su pokazali veliki interes za nova znanja. Na slikama možemo vidjeti radost, zadovoljstvo i sreću učenika što nam govori da je ovo jedno nezaboravno iskuskustvo u njihovim životima. Roditelji su se zahvalili na organizaciji, angažmanu i brizi o djeci.