Općinsko takmičenje iz tehničke kulture i osnova tehnike

Takmičenje iz tehničke kulture i osnova tehnike učenika osnovnih škola Općine Centar održano je u Osnovnoj školi „Hasan Kaimija“ u Sarajevu 26.4.2022. godine.

Ekipe škola činili su najbolje plasirani učenici na školskom takmičenju i to po jedan učenik iz petih, šestih, sedmih, osmih i devetih razreda.

Takmičenje se sastojalo od teoretskog i praktičnog dijela. Testovi koji su se odnosili na teoretski dio obuhavatali su materiju iz nastave osnova tehnike i tehničke kulture, dok se izrada praktičnog rada realizirala prema tehničkom crtežu koji je dodijeljen na dan takmičenja.

U kategoriji teoretski dio 9. razred / pojedinačno najbolji rezultat pokazala je učenica Iman Jahić i osvojila je 2. mjesto.

Ekipa naše škole je osvojila 5. mjesto, a ekipu su činili: Zana Hadžić, Harun Uzunović, Anur Selmanagić, Amna Vučković i Iman Jahić.
Ekipu su pripremale nastavnice Amra Šoto i Mirnesa Velić.

Čestitamo ekipi i nastavnicama na ostvarenim rezultatima!