Ministarstvo za odgoj i obrazovanje nagradilo učenike takmičare koji su postigli zapažene rezultate

U organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo jučer je u Domu mladih Skenderija upriličena svečana dodjela novčanih nagrada učenicima takmičarima javnih i privatnih osnovnih i srednjih škola za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto na federalnom, državnom i međunarodnom nivou.

Naša Sara Smajić je nagrađena. Podsjetimo, Sara je prošle godine osvojila srebrnu medalju na matematskoj olimpijadi.

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS u školskoj 2020/2021. godini, uprkos trećem valu pandemije, uspjelo je organizirati takmičenja na kantonalnom nivou što je omogućilo učenicima takmičarima da se kvalifikuju na više nivoe takmičenja, te da zadrže potrebnu takmičarsku formu.

Ministarstvo se zahvaljuje dugogodišnjim partnerima Društvu fizičara Federacije Bosne i Hercegovine, Udruženju matematičara KS i Prirodno-matematičkom fakultetu.

Ministirca za odgoj i obrazovanje Naida Hota-Muminović se zahvalila učenicima, njihovim nastavnicima, te direktoricama i direktorima škola, kao i njihovim roditeljima.