Odličan uspjeh naše Sare Smajić na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi!

Historijski rezultat na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi!

Završena je 25. Juniorska balkanska matematička olimpijada (JBMO 2021), najprestižnije takmičenje za učenike osnovnih škola u ovom dijelu Evrope. Učestvovalo je 128 takmičara iz 21 države (11 gostujućih i 10 balkanskih država).

• Benjamin Mujkić je zvanično osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, sa maksimalnim brojem bodova!
  • Sara Smajić je osvojila srebrenu medalju!
  • Osvajači bronzanih medalja su Andrej Krčmar, Abdullah Fehratbegović, Senada Zaketović Filip Krištić.

Lideri ekipe bili su Sead Delalić i Bojan Pazin.

Ekipa Bosne i Hercegovine osvojila je ekipno 4. mjesto, iza Rumunije, Turske i Bugarske, a ispred Srbije, Moldavije, S. Makedonije, Grčke…

Upućujemo najiskrenije čestitke ponosnim roditeljima i našoj cjenjenoj kolegici, nastavnici Marini Mešanović.

Posebnu čestitku upućujemo našoj vrijednoj Sari i zelimo da ovakve i još bolje rezultate postiže i ubuduće!